Adres

4.Sanayi Sitesi B1-Blok No:27 Kayapınar Diyarbakır

E-Posta

baran.vartaaku@gmail.com

Telefon

0534.6290784

Varta Akü Teknolojileri, Start-Stop Teknolojisi

Varta Akü Teknolojileri

Start-stop teknolojisinin temel ilkeleri

Varta Baran Otomotiv
Image

Start-stop sistemleri motoru otomatik olarak kapatıp tekrar çalıştırarak, rölanti süresini kısaltır ve dolayısıyla da yakıt tüketimini ve emisyonu düşürür. Üreticilerin büyük çoğunluğu, üretim hattından çıkan start-stop işlevli araçlarına VARTA® akülerini monte etmeyi tercih eder.

Akü arabanın kalbidir. Marştan devamlı çalışan elektrikli araç sistemlerine ve araç içi eğlence sistemlerine kadar her şeyi çalıştıran odur. Start-stop sürecinde akü tüm diğer özelliklere devamlı olarak güç gönderir. Bu akülerin sadece arabayı başlatmaktan daha fazlasını yapması gerekir. İşte bu yüzden, AKÜ aracınızın KALBİDİR.

Günümüzde yeni arabaların çoğunda start-stop özelliği bulunmaktadır. Biz de bu yüzden start-stop işlevine sahip iki yenilikçi VARTA® aküsü geliştirdik: Rejeneratif frenleme sistemi olan gelişmiş start-stop özellikli araçlar için AGM teknolojisine sahip VARTA® Silver Dynamic ile geleneksel start-stop işlevli araçlar için EFB teknolojisine sahip Blue Dynamic.

Sürme ve Hızlanma

Image

Araçlardaki modern enerji yönetim sistemleri, araç hızlanırken ve normal seyir şartlarında dinamo ile akü arasındaki bağlantıyı keser. Dolayısıyla motor tarafından üretilen enerjinin büyük bir kısmı aracın hareket ettirilmesinde kullanılmaktadır. Akünün şarj durumu önceden tanımlanmış belli bir sınırın altına indiğinde ise akü tekrar dinamoya bağlanmaktadır. Aküden beklenen özellikler: Akü deşarj ve yeniden şarj edilmekte ve bütün elektronik cihazları kendi başına enerji ile besleyebilmelidir.

Frenleme

Image

Fren enerjisi geri dönüşüm sistemi ile çalışan araçlarda araç tarafından üretilen kinetik enerji kısmen elektrik enerjisine dönüştürülür ve bu enerji de tekrar aküye iletilir. Aküden beklenen özellikler: Bu durumda akü hızlı bir şekilde yeniden şarj edilebilmeli ve ekstra enerji sunabilmek için yeterli kapasiteye sahip olmalıdır. Akü, şarj durumu düşük vaziyette bile güvenilir şekilde işlevini yerine getirmek zorundadır.

Durma ve Motor Kapatma

Image

Araç durdurulduğunda Start-Stop sistemi motoru otomatikman kapatır. Aküden beklenen özellikler: Akü tamamen deşarj olmuş durumda bile marş motoruna aracın motorunu çalıştırabilmeye yetecek kadar enerji verebilecek rezervlere sahip olmalıdır.

Varta Akü Teknolojileri

BİZE ULAŞIN

  • Varta Akü Fiyatları 150
  • Varta Akü Çeşitleri 131
  • Varta Akü Özellikleri 78
  • Varta Akü İletişim Baran Otomotiv 56
  • Varta Akü Yorumlar 98

Neden Varta Akü

Amaca Yönelik Yenilikler – VARTA® aküler, Start-Stop motorlar gibi yakıt tasarrufuna yönelik yeniliklerin ardındaki itici güçtür. %20'ye kadar daha az emisyonla üretilen bu aküler, aracınızın motorunu tekrar tekrar çalıştırırken yakıt tüketiminizi önemli ölçüde azaltabilirler.
Üstün bir Deneyim – Mükemmel bir değiştirme servisi deneyimi için aracınızı VARTA® ile çalışan bir servise götürün.
Güçlü Bir Geçmiş – VARTA® markasının 130 yılı aşkın bir geçmişi vardır. VARTA® aküleri, başlıca otomobil üreticileri tarafından fabrikada monte edilir ve dünya çapındaki sürücüler tarafından güvenle kullanılmaktadır.

İrtibat

MERKEZ: 4.Sanayi Sitesi B1-Blok No:27
Şube: Urfa Yolu 3.Sanayi Sitesi u\2 blok no:12 Kayapınar Diyarbakır

0534.6290784

baran.vartaaku@gmail.com

Hızlı Bağlantılar

Popüler Bağlantılar

Haber Listesi

© http://www.diyarbakirvartaaku.com. Bu sitede yer alan görsel ve veriler https://www.tr.varta-automotive.com/tr-tr sitesinden alınmıştır. Designed by HTML Codex